به تازگی یکی از حرفه هایی که بسیار مورد توجه جوانان قرار گرفته ادمین اینستاگرام است. براستی این حرفه آنگونه که گمان می کنیم درآمد بالایی دارد؟ درآمد یک ادمین اینستاگرام به چه عواملی بستگی دارد؟ در سال ۱۴۰۲ که با بالاترین میزان نرخ تورم مواجه هستیم از طریق این حرفه چه مقدار می توان درآمد کسب کرد؟ بسیاری از افراد گمان می کنند که از طریق ادمین اینستاگرام می توان به درآمد بسیار بالایی دست پیدا کرد به همین علت ما برای مشخص شدن این موضوع و پاسخ به سوالات ذکر شده قصد داریم در مورد درآمد ادمین اینستاگرام در سال 1402 به صحبت بنشینیم. اگر به دنبال پاسخ این سوالات هستید خواندن این مطلب از دال نت وب را از دست ندهید.

 درآمد ادمین اینستاگرام در سال 1402

میانگین درآمد ادمین اینستاگرام به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه این مقاله در مورد این عوامل به طور کامل توضیح خواهیم داد. اگر بخواهیم در مورد درآمد افراد فعال در این حرفه سخن بگوییم باید عنوان کنیم که به طور معمول درآمد ادمین اینستاگرام نسبت به کشورهای دیگر کم تر است و به طور دقیق نمی توان یک رقم مشخصی را برای میزان حقوق این افراد مشخص کرد، اما میانگین حقوق ادمین اینستاگرام در ماه حدود ۳ تا ۴ میلیون تومان است.

البته این رقم عنوان شده برای یک ادمین با مهارت و سابقه متوسط بوده که برای افراد تازه کار این رقم بین یک و نیم تا دو میلیون تومان و برای ادمین های حرفه ای این رقم ماهیانه بین ۷ میلیون تا ده میلیون تومان است.

در سال 1402 درآمد ادمین چقدر است

در سال 1402 درآمد ادمین چقدر است

عوامل تاثیرگذار بر میزان درآمد ادمین اینستاگرام چیست؟

عوامل متعدد بسیاری بر میزان درآمد افراد فعال در این حوزه تاثیرگذار است که در این قسمت به بیان سه عامل مهم و کلیدی خواهیم پرداخت که این ۳ عامل عبارتند از:

میزان مهارت ادمین در جذب فالوور، تولید محتوا و رشد پیج

یکی از مهم‌ترین عواملی که تاثیر بسیار زیاد و چشمگیری در میزان حقوق این افراد دارد، میزان مهارت آن‌ها در جذب فالوور، تولید محتوای سایت مشهد و رشد پیج است. کارفرمایان با توجه به نوع حیطه فعالیت خود نیازها و توقعات متفاوتی از ادمین پیج دارند و به طور معمول به دنبال جذب ادمینی هستند که به اصطلاح همه فن حریف بوده و اطلاعات و تجربه بالایی در حیطه فعالیت خود داشته باشد. در گذشته نه چندان دور افرادی که صاحب پیج بودند به دنبال یک طراح گرافیک، تولید کننده محتوا و متخصصی برای جذب فالوور به صورت مجزا بودند اما اکنون پیج داران برای مدیریت پیج خود به دنبال استخدام ادمینی هستند که بر تمام موارد فوق تسلط کافی داشته باشد.

چنانچه به عنوان یک ادمین به دنبال افزایش میزان حقوق و درآمد خود هستید باید بتوانید در حوزه های مختلفی نظیر تولید محتوا، جذب فالوور و … اطلاعات خود را ارتقا دهید و درک بالایی از مفاهیم مربوط به هر یک از موارد گفته شده  چه به صورت تئوری و چه عملی داشته باشید. تسلط بالا در حوزه جذب فالوور می تواند میزان حقوق دریافتی شما را به صورت چشمگیری افزایش دهد و درآمد ماهیانه را چندین برابر کند.

چگونگی رزومه کاری

از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین عواملی که بر میزان درآمد یک ادمین اینستاگرام تاثیر می گذارد، رزومه و میزان سابقه کاری است. طبیعتا به هر میزان که شما سابقه کاری بیشتری داشته و بر روی پیج های بیشتری کار کرده باشید رزومه کاری شما پر بارتر در نتیجه میزان حقوق شما بیشتر خواهد بود. اگر هر فردی به جای کارفرما باشد قطعا ادمینی را انتخاب و استخدام می کند که سابقه کاری بیشتری داشته و بتواند با چالش های موجود در این حرفه دست و پنجه نرم کند هرچند که مجبور باشند مبلغ بیشتری را به عنوان حقوق به ادمین پرداخت نمایند.

درآمد مناسب با ادمینی

درآمد مناسب با ادمینی

نوع همکاری

از عوامل تاثیرگذار دیگر بر میزان درآمد یک ادمین اینستاگرام نوع همکاری است. این که شخص به عنوان یک ادمین حرفه ای اینستاگرام به صورت دورکاری و غیرحضوری مشغول به کار باشد و یا به صورت حضوری بر میزان درآمد آن تاثیر بسیار زیادی دارد. اگر بخواهیم برای شفاف شدن موضوع مثالی را بیان کنیم، باید بگوییم فرض کنید که شما در یک شرکت به صورت حضوری مشغول به کار می شوید و به مدیریت یک یا چند پیج می پردازید، علاوه بر حقوقی که میزان آن مطابق با حقوق وزارت کار بوده، از بیمه، اضافه کار و مزایای متعدد دیگری استفاده می کنید که همین فعالیت حضوری می تواند برای آینده شما بسیار ایده آل تر باشد.

البته باید گفت که ادمینی اینستاگرام به صورت حضوری معایب دیگری نیز دارد به عنوان مثال حقوق شما هر ماه مشخص شده و ثابت است و تنها زمانی که حقوق ها به صورت سالیانه از طرف وزارت کار افزایش پیدا کند شما افزایش حقوق خواهید داشت.

مدت و مبلغ قرارداد مدیریت اینستاگرام

اگر به تازگی وارد این حرفه می شوید در زمان عقد قرارداد لازم است که حتما به یکسری از موارد نظیر مدت قرارداد و مبلغ آن توجه ویژه ای داشته باشید. مدت قرارداد از جمله مواردی است که باید به صورت کاملا شفاف در قرارداد قید گردد. قراردادهای مربوط به مدیریت اینستاگرام می تواند برای مدت زمان یک ماه، دو ماه تا یک سال تنظیم گردد. برای تعیین مدت قرارداد هیچگونه محدودیت زمانی مشخصی وجود ندارد و این مدت با توجه به شرایط ادمین و نیاز کارفرما مشخص می گردد.

 مبلغ قرارداد معمولا بر اساس شرح وظایف ادمین، نوع همکاری و با توجه به میزان ساعات کاری ادمین مشخص می گردد. برای تعیین میزان مبلغ هم هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و طبق صحبت های بین کارفرما و ادمین این مقدار مشخص و در قرارداد بیان می شود. حتما دقت کنید که اگر تبصره و یا بندی را برای افزایش و یا کاهش مبلغ قرارداد مشخص کرده اید حتما آن را در قرارداد بیان نمایید.

خلاصه

انجام سئو در مشهد، طراحی سایت و ادمین اینستاگرام سه حرفه ای است که با استقبال بسیار زیادی از سوی جوانان مواجه شده، شاید بتوان علت این امر را تفکر آن ها در مورد حقوق این مشاغل دانست. میزان درآمد یک ادمین اینستاگرام به عوامل متعددی بستگی دارد اما آن چه که به طور کلی می توان عنوان کرد، این است که در هر حرفه ای هر چقدر مهارت شما بالاتر باشد درآمد شما هم بیشتر خواهد بود. برای تمامی خدمات طراحی و تولید محتوای سایت مشهد می توانید با شماره های شرکت دال نت وب تماس بگیرید. همچنین در پیج اینستاگرام شرکت کلی مطالب مفید و جذاب درباره تولید محتوا، سئو و طراحی سایت قرار داده ایم.

ثبت سفارش و تماس

ثبت سفارش و تماس