امروزه با پیشرفت فناوری و تکنولوژی حرفه های جدید و پر درآمدی به وجود آمده اند که افراد می توانند با فعالیت در این حرفه ها به درآمد بسیار بالایی دست پیدا کنند. یکی از حرفه هایی که هر روز بر وسعت کار آن افزوده می شود فعالیت در زمینه سئو است. حال برای اینکه بتوانیم سئو کار شویم چه کارهایی باید انجام دهیم و چه مسیری را طی باید بکنیم. اگر شما هم علاقه دارید بدانید چطور سئوکار شویم؟ تا انتهای این مطلب از دال نت وب همراه ما باشید.

به چه کسی سئوکار گفته می شود؟

قبل از اینکه به بیان این مطلب که چطور سئوکار شویم بپردازیم بهتر است ببینیم که به طور کلی به چه کسی سئوکار می گویند. آیا هر فردی که به تولید محتوا و طراحی سایت می پردازد سئوکار است؟ در پاسخ باید بگوییم خیر، اینگونه نیست، بلکه به فردی که درک کاملی از عملکرد موتورهای جستجوگر دارد و می داند از چه طریقی می تواند ترافیک سایت را به طور مداوم افزایش دهد سئوکار می گویند.

 حال اگر شما هم علاقه مند به افزایش رتبه سایت در موتور جستجوگر هستید، می توانید با افزایش دانش خود در این زمینه، تمرین و تکرار به یک سئوکار تبدیل شوید. البته باید این مطلب را هم در نظر بگیرید که برای تبدیل شدن به یک سئوکار حرفه ای باید تلاش بسیار زیادی کنید و شخصیت آنالیزور داشته باشید و علاقه به کار با کامپیوتر را هم فراموش نکنید.

سئوکار حرفه ای شو

سئوکار حرفه ای شو

چطور سئوکار شویم؟

اگر علاقه مند هستید روزی به یک سئوکار حرفه ای تبدیل شوید می توانید با الهام گرفتن از شیوه هایی که در ادامه به آن ها می پردازیم به هدف خود برسید:

درک بالایی از عملکرد موتورهای جستجوگر داشته باشید.

به طور معمول کاربران عادی در موتورهای جستجوگر تنها به دنبال پاسخ سوال خود می‌گردند و میزان درک آن‌ها از عملکرد موتورهای جستجوگر رسیدن به پاسخ سوال خود است. اما یک سئوکار به درک عمیق تری نسبت به عملکرد این موتورهای جستجوگر نیاز دارد. برای اینکه به یک سئو کار تبدیل شوید باید در مورد موتورهای جستجوگر سه مطلب مهم که شامل خزش یا  Crawl، ایندکس (Index) صفحات و رتبه صفحات یا Rank را بدانید و با ماهیت آن‌ ها به طور کامل و دقیق آشنا شوید. در واقع این سه مطلب کلیدی ترین موارد در مورد موتورهای جستجوگر است که حتما نیاز است درک خود را از آن ها افزایش دهید.

اطلاع از آخرین تغییرات فرآیندهای سئو و به روز کردن اطلاعات خود

امروزه پیشرفت تکنولوژی با سرعت بسیار بالایی در حال انجام شدن است و هر روز شاهد تولد و ظهور فناوری جدیدی در دنیا هستیم که در حال خدمت رسانی بهتر به کاربران است. موتورهای جستجوگر مخصوصا گوگل به دنبال کسب رضایت بیشتر کاربران خود بوده و به طور کامل وابسته به کاربران است به همین علت الگوریتم های خود را به طور مداوم به روزرسانی می کند. به همین علت نیاز است که یک سئوکار همگام با آخرین تغییرات فناوری پیش برود و اطلاعات خود را به روزرسانی کند.

توانایی تحلیل کردن سایت های رقیب

برای اینکه بتوانید به یک سئوکار تبدیل شوید نیاز دارید که یک شخصیت آنالیزور داشته و بتوانید به تحلیل و بررسی سایت های رقیب بپردازید. نسبت به تحرکات و کوچک ترین تغییرات سایت های رقیب خود حساس باشید زیرا تغییرات کوچک می تواند نتایج بزرگی را به همراه داشته باشد و موجب جذب مخاطب بیشتر گردد. برای بررسی سایت های دیگر ابزار های متنوعی وجود دارد. این تحلیل ها می تواند از تحلیل داخلی سئو داخلی سایت تا بک لینک های دریافتی آن ها باشد. توانایی تحلیل سایت های رقبا یک فعالیت کاملا حرفه ای و تخصصی بوده که نیازمند دانش و تجربه بسیار بالا است.

برای انجام سئو استراتژی های درستی را تدوین کنید.

برای هر گونه تفکر و ایده خود یک استراتژی ویژه ای را طراحی نمایید. استراتژی که در جهت افزایش قدرت سئو سایت شما بوده و افزایش ترافیک مخاطب را برای سایت شما به همراه داشته باشد. استراتژی سئو در هر سئوکار ممکن است متفاوت از دیگری باشد، برای ساده شدن مطلب به بیان یک مثال می پردازیم.

فرض کنید شما به عنوان یک سئوکار استراتژی سئو خود را برای افزایش رتبه سایت بر روی سئو خارجی و خرید بک لینک می چینید، این در حالی است که یک سئوکار دیگر استراتژی خود را بر روی کمپین های تبلیغاتی و تولید محتوا بیشتر تدوین می کند.

اینگونه سئوکار شو

اینگونه سئوکار شو

شناخت کاملی در مورد الگوریتم های مهم موتورهای جستجوگر در رتبه بندی سایت ها داشته باشید.

موتورهای جستجوگر مخصوصا گوگل برای رتبه بندی های سایت ها از الگوریتم های متعددی استفاده می کند. یک سئوکار حرفه ای باید مهم ترین الگوریتم ها را بشناسد و با انجام تکنیک های خاص در جلب نظر مثبت آن ها قدم بردارد. دقت کنید که الگوریتم ها هر کدام به منظور و هدف خاصی طراحی شده اند و در صورتی که بخواهید آن ها را دور بزنید نمی توانید در این حرفه پیشرفتی داشته باشید.

افزایش تسلط و مهارت در زمینه استفاده از ابزارهای پرکاربرد سئو

سئوکاران معمولا با ابزارهای حرفه ای متعددی کار می کنند. هر کدام از این ابزار‌ها در دسته های خاص خود قرار می گیرند و برای هدف خاصی طراحی شده اند. با داشتن تمرین و ممارست در آن در زمینه کار با این ابزارها به تسلط و مهارت بالا دست پیدا کنید.

کسب تجربه

داشتن تجربه رمز موفقیت در هر حرفه ای است. شما هم برای اینکه به یک سئوکار تبدیل شوید نیاز دارید تجربه خود را در این زمینه افزایش دهید. بهتر است با انجام سئو سایت در مشهد با روش های مختلف به مرور با چم و خم این حرفه آشنا شوید. در راه کسب تجربه صبور باشید زیرا که لازم است چندین سال از وقت خود را صرف آن نمایید. اگر در این حرفه تازه کار هستید با دنبال کردن آگهی های کارآموزی سئو به دنبال کسب تجربه و دانش در این زمینه باشید.

خلاصه

طراحی سایت در مشهد و به دنبال آن سئو در تمام شهرهای کشور یکی از بزرگ ترین زمینه های کسب درآمد است که این امر به دلیل گستردگی هرچه بیشتر فضای مجازی و پیشرفت تکنولوژی می‌باشد. برای اینکه بتوانید به یک سئوکار تبدیل شوید نیاز است تلاش بسیار زیادی داشته باشید و هر روز به معلومات و دانش خود در این زمینه بیافزایید و موارد بسیار دیگری را که در این مقاله از دال نت وب به آن ها پرداختیم را به کار بگیرید‌. همچنین در پیج اینستاگرام شرکت کلی مطالب مفید و جذاب درباره تولید محتوا، سئو و طراحی سایت قرار داده ایم.

ثبت سفارش و تماس

ثبت سفارش و تماس