یکی از مهم ترین فاکتورها در سئو سایت و بهینه سازی آن ساخت بک لینک رایگان است. بک لینک باکیفیت باعث افزایش رتبه سایت شده و با رعایت چند فاکتور مهم در ساخت بک لینک می توانید پیشرفت سایت خود را شاهد باشید. در این مقاله از دال نت وب به صورت صفر تا صد در رابطه با روش های ساخت بک لینک رایگان و باکیفیت صحبت خواهیم کرد.

بهترین روش‌ جهت دریافت بک لینک

ساخت بک لینک رایگان چه اهمیتی دارد؟ چه روش هایی برای ساخت بک لینک باکیفیت وجود دارد؟ جهت ایجاد بک لینک و دریافت آن روش های مختلفی وجود دارد. این روش ها باعث بهبود رتبه سایت شما می شوند البته نباید به هر روشی برای ایجاد بک لینک اعتماد کنید. به دلیل اینکه برخی از این روش‌ ها باعث ایجاد مشکل در سایت و جریمه شدن شما خواهند شد. هدف از ساخت بک لینک باید رسیدن به رتبه های اول گوگل باشد که نیازمند رعایت اصول و قواعد مخصوصی است.

 یکی از مسائل مهم در ساخت بک لینک داشتن استراتژی در پیدا کردن و انتخاب کلمات کلیدی است. اگر تازه کار هستید بهتر بوده از کلمات کلیدی آسان و متوسط استفاده کنید و فعلا سراغ کلمات کلیدی اصلی و سخت نروید. یکی دیگر از فاکتورهای مهم در بهینه سازی و سئو سایت تولید محتوای با کیفیت و کامل است. باید این نکته را بدانید که در صورت بی کیفیت بودن محتوا با ساخت بک لینک هم نمی‌توانید به رتبه های اول گوگل برسید.

برای تولید محتوای حرفه ای می بایست به نیاز کاربران و مخاطبان خود توجه کنید سپس اقدام به لینک سازی نمایید. محتوایی که می سازید باید نسبت به رقبا بسیار جامع و کامل باشد تا بتوانید بک لینک های بهتری نیز نسبت به رقبا ایجاد کنید.

ساخت بک لینک رایگان و باکیفیت

ساخت بک لینک رایگان و باکیفیت

عوامل موثر در ساخت بک لینک باکیفیت

چند فاکتور و اصل مهم در ساخت بک لینک وجود دارد که با رعایت آن ها می توانید بک لینک های باکیفیت بسازید. در ادامه با ما همراه باشید تا با نکات مهم در ساخت بک لینک رایگان آشنا شوید:

 تولید محتوای باکیفیت

همانطور که گفتیم در بحث سئو سایت و بهینه سازی آن تولید محتوای باکیفیت بسیار اهمیت دارد. با بررسی محتوای رقیبان می توانید یک محتوای کامل و جامع تولید کنید که کیفیت بالایی داشته باشد. استفاده از ویدیو و عکس نیز می تواند تا حد زیادی باعث بهتر شدن محتوای شما شود‌. رعایت کردن لینک سازی داخلی و دادن لینک به دیگر مطالب موجود در سایت باعث افزایش بازدید می شود.

رعایت اصول سئو داخلی سایت

 حتما قبل از اینکه شروع به ساخت بک لینک کنید از رعایت اصول سئو داخلی سایت مطمئن شوید. سئو داخلی در واقع به کارهایی گفته می شود که باید در سایت انجام دهید تا سایت شما بهینه سازی شود. به عنوان مثال می توان به بهینه کردن سرعت سایت، به کاربردن هاست با کیفیت، لینک دادن خارجی، بهینه کردن کدهای قالب سایت، تولید محتوا و… اشاره کرد.‌

استفاده از روش های مختلف برای لینک سازی

یکی از اشتباهات رایج در ساخت بک لینک استفاده از یک روش مشخص و همیشگی است. هنگامی که فقط از یک روش برای این کار استفاده  نمایید، به عنوان مثال اگر تنها در وبلاگ ها لینک سازی کنید، گوگل متوجه این موضوع می شود که خود شما برای سایتتان بک لینک می سازید. شما می بایست در سایت های پروفایلی یا سایت هایی که به شما اجازه درج لینک با ارسال کامنت می دهند نیز لینک سازی کنید.

دادن لینک به تمام کلمات کلیدی

برای اینکه لینک های با کیفیت و طبیعی در سایت خود بسازید باید به تمام تکست ها لینک بدهید و فقط به کلمه کلیدی اصلی لینک ندهید. شما می توانید از نام برند، یا کلمات دیگری مانند ادامه مطلب و… برای لینک دهی استفاده کنید.

لینک سازی برای تمام صفحات

یکی از اشتباهات در ساخت بک لینک که بسیار رایج است لینک سازی صرفا برای یک صفحه می باشد. در این حالت گوگل خیلی زود متوجه می شود که خود شما برای سایتتان در حال لینک سازی هستید و از نتایج گوگل شما را حذف می کند یا تاثیر لینک ها را کم خواهد کرد.‌

ساخت بک لینک رایگان

ساخت بک لینک رایگان

نساختن لینک فالو

یکی از اشتباهات بسیار تاثیرگذار و بزرگ در ساخت بک لینک این است که افراد دیگر در سایت فالو لینک سایت شما را قرار می دهند. به این ترتیب روند لینک سازی شما طبیعی نمی شود. می بایست لینک نوفالو هم هنگام ساخت لینک فالو بسازید.

لینک دادن در سایت های با اعتبار بالا و با اعتبار پایین

برای اینکه روند لینک سازی شما طبیعی باشد می بایست هم در سایت هایی که اعتبار بالا دارند و هم در سایت هایی با اعتبار پایین لینک بدهید.  

استفاده از زمان های مختلف

سعی کنید در ساعات مختلف کار لینک سازی به سایت خود را انجام دهید و هرگز در یک تایم مشخص این کار را انجام ندهید.

در سایت های اسپم لینک به سایت ندهید

قبل از اینکه یک لینک به سایت خود بدهید بهتر است با استفاده از ابزار mozbar از میزان اسپم بودن آن سایت مطمئن شوید. لینک دادن در سایت هایی که اسپم بالا دارند تاثیر منفی روی سایت شما می گذارد و باعث کاهش رتبه سایت می شود. برای اینکه بتوانید بک لینک های با کیفیت بالا بسازید باید طبیعی عمل کنید. با رعایت نکات گفته شده می توانید این کار را به خوبی انجام دهید به طوریکه گوگل متوجه نشود که خودتان برای سایتتان لینک ساخته اید‌.

روش های ساخت بک لینک

همانطور که گفتیم روش های مختلفی برای ساخت بک لینک رایگان سایت وجود دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها می پردازیم:

تولید محتوای حرفه ای برای دریافت بک لینک

محتوای باکیفیت و حرفه ای یکی از روش های تاثیرگذار برای ساخت بک لینک رایگان است. در صورتی که کیفیت محتوای ایجاد شده توسط شما دارای کیفیت بالایی باشد باعث شناخته شدن شما می شود. همچنین این کار می تواند به مرجع قرار دادن لینک محتوای شما و معرفی شما به دیگران منجر شود. محتوا باید روان، ساده، مفید، قابل فهم و جامع باشد، استفاده از ویدئو و تصاویر نیز می تواند کمک کننده باشد.

ساخت بک لینک باکیفیت

ساخت بک لینک باکیفیت

 فروم‌های تخصصی

فروم های تخصصی و فعالیت در آن ها یکی از روش های ساخت بک لینک است. شما می توانید در مورد محتواهای مختلف در سایت های گوناگون نظرات خود را درج کنید. نظر شما می بایست مخصوص همان محتوا باشد به این ترتیب می توانید لینک مربوطه را در میان نظرات خود قرار دهید. بهتر است برای این کار از هویت اصلی خود استفاده و دقت کنید که در هر صفحه نباید نظرات زیادی درج نمایید.

تهیه پست مهمان

یکی از تاثیرگذارترین روش ها برای ساخت بک لینک تهیه پست مهمان است. شما می توانید از وب سایت های معتبر بخواهید که محتوای شما را در سایت خود قرار دهند و به این ترتیب اجازه استفاده از لینک درون محتوا را داشته باشید. محتوای شما بهتر است در مورد موضوعات جذاب باشند و به سوالات و  نظرات کاربران توجه ویژه داشته باشید.

فعالیت در شبکه‌های اجتماعی

استفاده از شبکه های اجتماعی برای افزایش بازدید وبسایت ها بسیار رایج و پرطرفدار است. با استفاده از بک لینک در شبکه های اجتماعی می توانید به بهتر شدن سئو سایت خود کمک کنید. با افزایش دنبال کنندگان در شبکه های اجتماعی و هدایت آن ها به سمت سایت می توانید میزان بازدید سایت خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید. ساخت بک لینک بهتر است برای صفحات داخلی انجام شود و باید تمرکز شما روی یک یا دو شبکه مجازی باشد.

پاسخ به سوالات کاربران

با پاسخ دادن به سوالات کاربران می توانید بک لینک رایگان دریافت کنید. رفع سوالات و ابهامات کاربران در مورد موضوعات مختلف در شبکه های اجتماعی  باعث مراجعه آن ها به شما می شود. به این ترتیب می توانید به عنوان یک کارشناس خبره برای کسب اطلاعات بیشتر کاربران را به سایت خود ارجاع دهید.

 لینک‌های شکسته

یکی دیگر از روش های ساخت بک لینک جایگزینی لینک وبسایت شما با لینک های شکسته و خراب است. شما می بایست به دنبال صفحات و محتواهای مربوط به حوزه کاری خودتان باشید و آن ها را بررسی کنید تا در صورت پیدا کردن لینک شکسته بتوانید لینک خود را جایگزین کنید. اگر محتوای مربوط به این لینک ها با محتوای شما یکی و نزدیک به هم باشند می توانید نتیجه بسیار خوبی به دست بیاورید.

نتیجه گیری

در این مقاله با ساخت بک لینک رایگان و روش های ساخت آن آشنا شدید. همانطور که گفتیم راه های زیادی برای انجام این کار وجود دارد و شما باید از روش های مختلف برای ساخت  بک لینک استفاده کنید. جهت انجام  تولید محتوا در مشهد و سئو در مشهد می توانید به سایت دالنت مراجعه کنید.‌

ثبت سفارش و تماس

ثبت سفارش و تماس