یکسری اشتباهات وجود دارند که در سئو رخ داده و سایت را به نابودی می کشاند. با این اشتباهات آشنایی دارید؟

قصد و هدف ما در این مقاله آشنایی شما با اشتباهاتی است که در زمینه سئو سایت رخ می دهد و موجب نابودی سایت می گردد. برای اینکه بتوانید رتبه سایت خود را ارتقا دهید و از سئو به صورت بهینه استفاده کنید باید از این اشتباهات اجتناب نمایید. اگر عزم آن را دارید تا وب سایت خودتان را ارتقا دهید و می خواهید از سئو به صورت اصولی استفاده کنید حتما خواندن مطالب از دال نت وب را از دست ندهید.

معرفی اشتباهات رایج در سئو

در این قسمت قصد داریم به بیان چندین اشتباهی که توسط اکثر وب مسترها رخ می دهد بپردازیم تا شما با شناخت آن ها از بروز پرهیز کنید. اشتباهات رایج در سئو که سایت را نابود می کند، شامل موارد زیر هستند:

بزرگ‌ترین اشتباه در سئو سایت، استفاده از محتوای تکراری

انتشار مطالب کپی شده و تکراری در سایت از جمله بزرگ‌ترین اشتباهات در سئو است که موجب نابودی سایت می گردد. باید دقت کنید مطالبی که بر روی وب سایت خود می گذارید نوشته خودتان و یا به بیان دیگر اختصاصی باشد. انتشار مطالب تکراری و کپی شده از دید موتورهای جستجوگر هیچگونه اعتبار و ارزشی ندارند، شاید بتوان علت این امر را این مورد دانست که یک نمونه از مطالب شما در ایندکس گوگل وجود دارد و نیازی به ایندکس مطالب تکراری منتشر شده در سایت شما را ندارد.

 زمانی که حرف و مطلب تازه در سایت خود داشته باشید، سایت شما رتبه می گیرد. حال اگر به هر دلیل مجبور شدید یک مطلب تکراری برای مثال یک مقاله آموزشی را در سایت خود منتشر کنید چه باید کرد؟ در این هنگام باید مطالب را no index و یا no follow کنید تا تاثیر منفی آن بر سئو سایت شما از بین برود.

محتوای تکراری

محتوای تکراری

استفاده از کلمات کلیدی به صورت افراطی، کاهنده ارزش سایت شما

یکی از اشتباهات رایج در سئو استفاده بیش از حد و افراطی از کلمات کلیدی است. شما با انجام چنین اشتباهی به کاربر خود فقط نشان می دهید که تنها هدف و قصد شما ارتقا رتبه گوگل بوده و کاربر برای شما هیچ اهمیتی نداشته است. خواندن مطلبی که دائما در آن از کلمات کلیدی استفاده شده برای کاربر بسیار کسل کننده بوده و به نوعی ارزش متن شما پایین می آید‌. بهترین حالت ممکن برای استفاده از کلمات کلیدی تکرار آن ها تنها ۳ تا ۵ بار در متن مقاله و یک بار در عنوان بوده، همین تعداد تکرار کلمات کلیدی در متن برای تشخیص موضوع توسط گوگل کفایت می کند.

عدم توجه به سرعت سایت، کاهش رضایت کاربر

بهترین زمان ممکن برای لود شدن سایت شما کم‌تر از ۴ تا ۵ ثانیه است و حتما باید سایت در ۲۴ ساعت طول شبانه روز در دسترس کاربر باشد. قطع هاستینگ و یا سرعت پایین آن نارضایتی کاربر را به دنبال دارد و باید گفت زمانی که سایتی رضایت و راحتی کاربر را نداشته باشد در نتایج جستجو هم فاقد جایگاه است‌.

به نمایش گذاشتن بیش از اندازه تبلیغات و جریمه گوگل 

باید به اطلاع شما برسانیم که اخیرا گوگل برای سایت هایی که در قسمت بالایی خود از تبلیغات زیادی استفاده نمایند، جریمه هایی را در نظر گرفته است. دقت کنید که منظور از قسمت بالایی سایت جایی بوده که کاربر بدون نیاز به اسکرول کردن می تواند آن را ببیند. سعی کنید یک تبلیغ در این قسمت قرار دهید و بقیه تبلیغات خود را در انتهای مقاله و یا ستون های کناری موجود در سایت انتقال دهید.

ارسال بی مورد پست های میهمان

از اشتباهات رایج در سئو استفاده بی مورد از پست های میهمان بوده که این اشتباه به منظور کسب بک لینک رایگان در سئو سایت بسیار رایج است. استفاده از پست های میهمان تابع اصول و قواعدی بوده که حتما در زمان به کاربردن آن ها باید رعایت نمایید. سعی نمایید تنها در سایت هایی که از رنک بالا برخوردار هستند و موضوع فعالیت شما با آن ها یکی است پست میهمان بدهید. باید بدانید که هدف شما برای استفاده از این پست جذب کاربر برای سایت خودتان بوده و گرفتن بلک لینک هدف و قصد شما نبوده، تمام سعی خود را به کار بگیرید که مقاله ای بنویسید تا کاربردی باشد و مشکل کاربر را حل نماید.

پست های میهمان

پست های میهمان

انتشار پست های دیگران بدون بررسی لازم

یکی از اشتباهات دیگر که در زمینه سئو انجام می گیرد ارسال پست های دیگران در سایت خود بدون بررسی های لازم است. دقت کنید به همان اندازه که برای استفاده از پست های میهمان باید وسواس به خرج دهید به همان میزان هم باید برای انتشار مقاله های دیگر نویسندگان نیز باید حساسیت داشته باشید و بسیار سخت گیری کنید. قبل از اینکه مقاله مورد نظر را منتشر کنید حتما آن را چندین مرتبه مطالعه کرده و مورد بررسی قرار دهید تا از بروز هرگونه تاثیر منفی مقاله بر روی سایت خود جلوگیری کنید.

صدمات جبران ناپذیر به سایت از طریق خرید بک لینک

بهترین شیوه برای رسیدن به موفقیت در یک سایت صرف زمان و به اشتراک گذاشتن مطالب کاربردی و مفید است. با این روش به مرور از طریق خوانندگان لینک های متعددی برای سایت شما ساخته می شود و در نهایت به موفقیت دست پیدا می کنید. شاید با خود گمان کنید که این شیوه بسیار زمان بر و نیاز به صرف وقت و تلاش بیشتری دارد اما باید گفت مطمئن ترین راه برای کسب موفقیت استفاده از شیوه بیان شده است. بسیاری  برای اینکه در مدت زمان کم‌تری بتوانند خود را به نتایج بالا برسانند اقدام به خرید بک لینک می کنند به این دسته از مدیران سایت باید بگوییم که گوگل دیر یا زود متوجه عملکرد شما خواهد شد و به دنبال آن شما از نتایج حذف خواهید گشت. پس بهتر است بدانید که خریدن بک لینک یکی از اشتباهات رایج در سئو است که به دنبال آن صدمات جبران ناپذیری به سایت شما وارد خواهد شد.

خلاصه

تمام مواردی که در این مقاله به بیان آن ها پرداختیم برخی از رایج ترین اشتباهات سئو سایت است که بسیاری از سایت ها دانسته و یا نادانسته درگیر آن می شوند. اگر تنها هدف شما انتشار مطالب کاربردی، مفید و اختصاصی خودتان در سایت باشد هیچ مشکل و صدمه ای به آن وارد نخواهد شد و به مرور زمان در نتیجه تلاش های مکرر به جایگاه اصلی و بالای خود دست پیدا خواهید کرد.

در این راستا آژانس دیجیتال مارکتینگ دال نت وب پیشتاز در زمینه سئو در مشهد در خدمت شما عزیزان است. همچنین در پیج اینستاگرام شرکت کلی مطالب مفید و جذاب درباره تولید محتوا، سئو و طراحی سایت قرار داده ایم.

ثبت سفارش و تماس

ثبت سفارش و تماس