امروزه استفاده از منابع درست و معتبر جهت فراگرفتن اصولی سئو، اهمیت فراوانی دارد. بسیاری از افراد متخصص در امر سئو و همچنین افراد مبتدی و کارآموز این حوزه، جهت فراگیری و پیشرفت در سئو سایت خود به دنبال استفاده از منابع به روز هستند. اگر شما نیز به دنبال آشنایی با بهترین منابع برای آموزش سئو هستید، پیشنهاد می کنیم این مقاله از سایت دال نت وب را به طور کامل مطالعه و بررسی نمایید.

سئو، پله ی ترقی سایت

در این بخش قصد داریم  تعریف کلی و مختصری از سئو ارائه دهیم.

سئو در واقع به معنای بهینه سازی سایت برای استفاده موتورهای جستجو است. آموزش سئو با در نظر گرفتن تغییرات الگوریتم و آپدیت، نیازمند به روزرسانی می باشد. اصول پایه و اولیه فراگیری سئو یکسان بوده اما همواره باید از بهترین و معتبرترین منابع جهت آموزش بهتر استفاده کرد.

سئو و اهمیت آن

سئو و اهمیت آن

آشنایی با بهترین و معتبرترین سایت های یادگیری سئو

در آغاز راه فراگیری سئو نیازی به هیچ گونه علم و دانش پیشنیازی وجود ندارد. تنها آشنایی با فضای مجازی و اینترنت کفایت می کند. در ادامه راه برای یادگیری اصولی سئو و به روز نگه داشتن اطلاعات خود در این زمینه، بهتر است از منابع زیر نیز استفاده کنید:

مطالعه مقالات معتبر

در زمینه آموزش سئو می تواند یک منبع ارزشمند برای فراگیری آن باشد. در ادامه به معرفی برخی از قابل اعتمادترین مقالات آموزشی در زمینه سئو سایت می پردازیم:

استفاده از مطالب وبسایت

جهت فراگیری سئو سایت می توان از سایت های آموزشی معتبری نظیر موارد زیر بهره برد:

Moz.com

این سایت یکی از بهترین منابع برای آموزش سئو است. مقالات مفیدی که در سایت MOZ وجود دارند حاوی نکات مهم و کاربردی فراوانی در زمینه سئو می باشند.

Search Engine Journal

مقالات موجود در این سایت نیز قادر است بسیاری از سوالات و نیازهای شما را پاسخگو باشد.

Google’s Search Central Blog

شما می توانید در موتور جستجوی گوگل، مقالات گسترده و متنوعی را برای آموزش سئو پیدا کنید. این سایت تمامی تغییرات و به روزرسانی های مطالب را بر اساس الگوریتم های گوگل به شما نشان می دهد.

Google’s Search Central Blog

Google’s Search Central Blog

neil patel

مقالات شخصی نیل پاتل در سایت شخصی او، می تواند به بسیاری از سوالات در حوزه سئو پاسخ دهد و به عنوان یکی از منابع معتبر در بحث آموزش سئو سایت شناخته می شود. اگر شما نیز  از افراد مبتدی در حوزه سئو هستید، پیشنهاد می کنیم مطالعه مقالات این سایت را از دست ندهید.

Backlinko

یکی دیگر از منابع معتبر و مفید جهت آموزش سئو، دوره سئو برایان دین است. می توان از مقالات موجود در سایت برایان دین برای یادگیری و پیشرفت در سئو استفاده کرد.

بخش سئو سایت هاب اسپات

این سایت دارای مطالب یونیک، آموزنده و بسیار کاربردی برای افرادی است که قصد یادگیری اصولی سئو را دارند. به همین دلیل استفاده از مطالب این سایت را نیز به شما پیشنهاد می کنیم.

Yoast SEO

مقالات جامع و آموزنده ای در بلاگ این سایت قرار دارد. برای آموزش و فراگیری سئو مخصوصا سئو وردپرس استفاده از مطالب آن می تواند بسیار مفید باشد.

 Google’s Search Engine Optimization Guide

در این سایت شما با اصول اولیه و پایه ای سئو آشنا خواهید شد. به همین دلیل می توان این سایت را یک منبع آموزشی بسیار قوی برای مبتدیان به شمار آورد.

سایت SEJ

سایت SEJ می تواند در یادگیری سئو از پایه به شما کمک کند. برای استفاده از منابع موجود در این سایت باید به زبان انگلیسی مسلط باشید و یا از ابزارهای ترجمه استفاده کنید.

بهترین منابع کتاب برای یادگیری سئو

یکی از بهترین منابع برای آموزش سئو، کتاب ها هستند. پایه و اصول اولیه سئو در کتاب ها به خوبی آموزش داده شده و با مطالعه آن ها می توانید به خوبی با اصلی ترین تکنیک های سئو آشنا شوید. در ادامه به مهم‌ترین این کتاب ها اشاره کرده‌ایم:

کتاب جستجوگرها برای DUMMIES

با مطالعه این کتاب قادر خواهید بود تمامی تکنیک های تولید محتوا در شبکه های مختلف اجتماعی را بشناسید و نرخ بازدید سایت خود را افزایش دهید.

کتاب هنر سئو

یکی دیگر  از  منابع ارزشمند برای آموزش سئو، این کتاب است. سه تن از معروف‌ترین متخصصین سئو این کتاب را نوشته اند و در آن بهترین تکنیک های بهینه سازی انواع موتور جستجو را بیان کرده اند.

کتاب سئو برای مبتدیان 2020

با مطالعه این کتاب می توانید تمامی تکنیک ها و نکات کلیدی آموزش سئو را به صورت ساده و روان یاد بگیرید. مسائل مهمی نظیر استراتژی های درون صفحه ای و برون صفحه ای، نکات کلیدی برای افزایش بازدید و … به خوبی در این کتاب مطرح شده است.

کتاب سئو برای مبتدیان 2020

کتاب سئو برای مبتدیان 2020

 کتاب سئو برای رشد

در کتاب سئو برای رشد به صورت ساده و روان پیچیده ترین درس های سئو مانند نحوه کار الگوریتم ها، تکنیک های بهینه سازی و افزایش بازدید و … آموزش داده شده است. به همین دلیل این کتاب می تواند یکی از بهترین منابع برای استفاده مبتدیان باشد و این افراد می توانند به خوبی اصول اولیه و نکات مهم یادگیری سئو را با مطالعه آن بیاموزند.

معتبرترین منابع ویدیویی جهت آموزش سئو

یکی دیگر از بهترین منابع برای آموزش سئو، استفاده از منابع ویدیویی معتبر است. جهت کسب موفقیت و پیشرفت در حوزه سئو باید همواره اطلاعات خود را در این زمینه بروز نگهدارید و با استفاده از بهترین ویدیوهای آموزشی، اطلاعات خود را آپدیت کنید.  در ادامه به برخی از مهم‌ترین ویدئوهای آموزشی در زمینه سئو اشاره می کنیم:

  • SEO Training Masterclass 2022
  • BEST of Search Engine Optimization 2021
  • The NEW 2021 Complete SEO Course
  • The Complete Beginners SEO Cours

نتیجه گیری

امیدواریم مطالب ارائه شده در این مقاله جهت ارتقا و افزایش دانش سئو برای شما عزیزان مفید و کاربردی بوده باشد. اگر قصد فراگیری و بهبود سئو خود را دارید باید از تمامی منابع معتبر موجود بهره ببرید و به صورت پیوسته بر دانش سئوی خود بیافزایید. مشاورین متخصص ما در دال نت وب جهت انجام سئو در مشهد و همچنین طراحی سایت به صورت تمام وقت آماده پاسخ گویی به شما عزیزان هستند. همچنین در پیج اینستاگرام شرکت کلی مطالب مفید و جذاب درباره تولید محتوا، سئو و طراحی سایت قرار داده ایم.

ثبت سفارش و تماس

ثبت سفارش و تماس