دقت در اندازه و سایز استاندارد تصاویر پروفایل چیزی است که نباید در دنیای شبکه های اجتماعی فراموش کنید. امروزه استفاده از شبکه های اجتماعی جهت افزایش بازدید و بالا رفتن فروش در کسب و کارهای مختلف، رونق فراوانی یافته است. در این میان می توان با استفاده از تصاویر مناسب و با کیفیت برای پروفایل، میزان بازدید و محبوبیت صفحات خود را افزایش داد.

در این مقاله از سایت دال نت وب، قصد داریم تمامی نکات مرتبط با اندازه و سایز استاندارد تصاویر پروفایل در صفحات مختلف اجتماعی را به شما آموزش دهیم، تا پایان با ما همراه باشید.

سایز استاندارد تصاویر پروفایل در انواع شبکه های اجتماعی

شما با استفاده از تصاویری که به عنوان عکس پروفایل انتخاب می کنید، در واقع  خود را به جامعه بزرگ کاربران صفحات اجتماعی معرفی می کنید. زیرا اولین چیزی که مخاطب از صفحات شما می بیند و به خاطر می سپارد، عکس پروفایل شما است.

 سایز استاندارد تصاویر پروفایل برای شبکه های مختلف اجتماعی متفاوت است، به همین دلیل انتخاب سایز عکس باید متناسب با نوع شبکه اجتماعی که قصد دارید در آن فعالیت کنید باشد. در ادامه سایزهای متفاوت عکس در شبکه های مختلف اجتماعی را بیان کردیم:

سایز استاندارد عکس پروفایل در اینستاگرام محبوب ترین شبکه اجتماعی

برای استفاده مناسب از این پلتفرم، باید از راهنمای سایز مناسب عکس در اینستاگرام پیروی کنید و عکسی قابل شناسایی و با کیفیت را برای پروفایل خود انتخاب نمایید. سایز استاندارد عکس پروفایل در اینستاگرام ۱۱۰×۱۱۰ پیکسل است.

اینستاگرام شبکه ای پر مخاطب

اینستاگرام شبکه ای پر مخاطب

عدم محدودیت سایز عکس پروفایل در تلگرام

یکی دیگر از محبوب ترین شبکه های اجتماعی، تلگرام است و کاربران بسیار زیادی در آن فعالیت دارند. پست های تلگرام دارای محدودیتی برای سایز عکس نیستند و تنها انتخاب عکس پروفایل و یا عکس گروه بوده که از استاندارد خاصی تبعیت می کند و این سایز استاندارد ۵۱۲×۵۱۲ پیکسل است.

اندازه استاندارد تصویر پروفایل در پلتفرم چند منظوره واتساپ

واتساپ، بیشتر برای برقراری ارتباط میان خانواده ها و دوستان و جهت انتقال پیام های صوتی، متنی و تماس های ویدیویی مورد استفاده قرار می گیرد. سایز استاندارد تصاویر پروفایل در آن ۵۰۰×۵۰۰ پیکسل است.

اندازه استاندارد مهم ترین تصویر در توییتر

توییتر یکی دیگر از شبکه های اجتماعی بزرگ و محبوب در میان کاربران شناخته می شود که به طور متوسط در هر ماه نزدیک به ۳۱۳ میلیون کاربر دارد. سایز پروفایل در این شبکه ۴۰۰×۴۹۰ پیکسل بوده و عکس پروفایل توییتر به عنوان مهم‌ترین عکس در این شبکه شناخته می شود. به همین دلیل باید از بالا بودن کیفیت آن اطمینان لازم را داشته باشید.

سایز استاندارد تصاویر پروفایل در شبکه هدایت ترافیک پینترست

یک شبکه اجتماعی فوق العاده که قابلیت هدایت ترافیک بسیار بالایی را به سایت شما دارد، پینترست است. بیشتر تصاویر موجود در آن دارای لینک خارجی هستند و اندازه استاندارد عکس پروفایل ۱۶۵×۱۶۵ پیکسل است.

افزایش تعامل با اندازه استاندارد عکس پروفایل در فیسبوک

بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی جهان، فیسبوک است که ماهانه به طور متوسط نزدیک به ۱.۱۸ میلیارد کاربر در این شبکه فعال هستند. میزان تعامل صفحه فیسبوک شما با سایر کاربران به میزان قابل توجهی به تصویر پروفایل شما  با سایز و کیفیت مناسب بستگی دارد. سایز استاندارد تصاویر پروفایل در فیسبوک ۱۸۰×۱۸۰ پیکسل است.

اندازه استاندارد تصاویر در فیسبوک

اندازه استاندارد تصاویر در فیسبوک

اندازه استاندارد تصویر پروفایل در شبکه کسب و کار لینکدین

یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی مرتبط با کسب و کار ها، لینکدین است. این شبکه ارتباط مناسب با دیگر کسب و کارها و مدیران را برای شما فراهم می کند و به شما این امکان را می دهد که بتوانید افراد واجد شرایط را به همکاری با خود دعوت کنید. سایز مناسب عکس پروفایل در لینکدین ۳۰۰×۳۹۹ پیکسل در نظر گرفته شده است.

ابعاد و اندازه استاندارد عکس پروفایل در یوتیوب

یوتیوب نیز یک شبکه اجتماعی پر مخاطب بوده که ماهانه نزدیک به یک میلیارد کاربر در آن فعالیت می کنند. سایز مناسب تصویر پروفایل در این شبکه ۸۰۰×۸۰۰ پیکسل است.

سایز استاندارد تصاویر پروفایل در تامبلر

این شبکه اجتماعی یک پلتفرم با ارزش با بیش از ۲۳۵ میلیون وبلاگ و بیش از ۱۴۴ میلیارد پست وبلاگ است. سایز مناسب عکس پروفایل در تامبلر ۱۲۸×۱۲۸پیکسل می باشد.

اندازه استاندارد تصویر پروفایل در شبکه اشتراک گذاری ویدئو آپارات

این پلتفرم جهت اشتراک گذاری ویدئو و تماشای آن مورد استفاده قرار می گیرد. کاربران در این شبکه اجتماعی امکان مشاهده آنلاین و یا دانلود ویدیوی مورد نظر خود را دارند. سایز عکس پروفایل در آپارات ۳۰۰×۳۰۰ پیکسل در نظر گرفته شده است.

ابعاد و اندازه استاندارد تصویر پروفایل در اپلیکیشن گفتگوی صوتی کلاب هاوس

اخیرا پلتفرم کلاب هاوس در میان کاربران شبکه های اجتماعی بسیار محبوب و معروف شده است. تعداد کاربران این شبکه در حدود ده میلیون بوده و روزانه نیز این تعداد در حال افزایش است. این اپلیکیشن جهت گفتگوی صوتی مورد استفاده قرار می گیرد و سایز استاندارد تصاویر پروفایل در این پلتفرم ۱۱۰×۱۱۰ پیکسل است.

اندازه استاندارد تصاویر در آپارات

اندازه استاندارد تصاویر در آپارات

ابعاد استاندارد تصویر پروفایل در اسنپ چت (Snapchat)

اسنپ چت یک پلتفرم اجتماعی محبوب است که بیشتر برای صحبت با دوستان و دیدن استوری زنده مورد استفاده قرار می گیرد. این شبکه اجتماعی در بین جوانان بسیار طرفدار داشته و بیشتر کاربران آن را جوانان ۱۵ تا ۲۵ سال تشکیل می دهند. سایز استاندارد عکس پروفایل در اسنپ چت ۱۰۸۰×۱۹۲۰ پیکسل است.

سایز استاندارد تصویر پروفایل در پلتفرم اشتراک گذاری ویدئو تیک تاک

پلتفرم محبوب و پر طرفدار تیک تاک، یکی از جدیدترین شبکه های اجتماعی است که بیشتر برای به اشتراک گذاشتن ویدیو مورد استفاده قرار می گیرد. افراد و برندهای مختلف از این شبکه جهت افزایش تعداد مخاطبان خود استفاده می کنند. سایز مناسب عکس پروفایل در پلتفرم تیک تاک ۲۰×۲۰ پیکسل است.

نتیجه‌گیری

نمایش تصاویر پروفایل جذاب و چشم نواز یکی از بهترین روش ها جهت جلب توجه کاربران شبکه های اجتماعی است. اندازه تصاویر می تواند در کیفیت آن ها بسیار تأثیرگذار باشد. عکس پروفایل با سایز نامناسب تمامی زحمات شما در طراحی سایت و تولید محتوا را هدر می دهد. به همین دلیل توصیه می کنیم در صورت نیاز از راهنمایی مشاوران ما در سایت دال نت وب استفاده کنید و از خدمات بی نظیر این مجموعه مانند سئو سایت در مشهد، آموزش تبلیغات در اینستاگرام و … بهره مند شوید. همچنین در پیج اینستاگرام شرکت کلی مطالب مفید و جذاب درباره تولید محتوا، سئو و طراحی سایت قرار داده ایم.

ثبت سفارش و تماس

ثبت سفارش و تماس